Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Monitoring olejowy

Monitoring olejowy – polega na pobraniu próbki produktu dla oceny jego własności użytkowych i przydatności do dalszej eksploatacji.

Pobór próbek olejowych odbywa się za pomocą próbników probierczych poprzez sondę do butli szklanych (laboratoryjna czystość) lub z tworzywa. Ważnym elementem jest ustalenie odpowiednich miejsc poboru próbek, tak aby próbka była reprezentatywna dla całego układu. Ruchowe analizy kontrolne mogą być wykonywane u Użytkownika, a badania specjalistyczne w odpowiednich jednostkach badawczych.

Prowadzenie kontroli stanu oleju umożliwia maksymalne wydłużenie okresów między wymianami środków smarowych, a przede wszystkim gwarantuje bezpieczeństwo eksploatacji maszyn i urządzeń.
 

Sukcesywnie prowadzone analizy oleju pozwalają na ocenę jego stanu pod kątem stopnia degradacji, zmian własności użytkowych oraz obecności zanieczyszczeń pochodzących z procesów zużyciowych oraz z otoczenia pracy maszyny. Analizy olejowe dostarczają informacji o stanie maszyny i umożliwiają wczesne wykrycie zużytych podzespołów oraz części, przez co można skutecznie zapobiegać mogącym wystąpić awariom.

Szczegółowa oferta produktowa w zakresie monitoringu olejowego wraz z wykazem badań laboratoryjnych przedstawiona jest w katalogu usług serwisowych.

Monitoring olejowy Monitoring olejowy
Analizy cieczy roboczych Analizy cieczy roboczych

 

  Nazwa pliku Rozmiar Pobierz
Kategoria: Katalog [ 1 ]
OrlenOil_folder_Power_Service_2012_PL_DRUK_prev.pdf OrlenOil_folder_Power_Service_2012_PL_DRUK_prev.pdf 1.61MB OrlenOil_folder_Power_Service_2012_PL_DRUK_prev.pdf pobierz
 
 

Marki Grupy ORLEN