Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Zarząd

Firma to przede wszystkim ludzie, którzy ją tworzą. Od doświadczenia, wiedzy i kompetencji pracowników zależy jej przyszłość. Zasadniczym celem pracy Za​rządu ORLEN OIL jest tworzenie warunków do zmian i rozwoju Spółki.
W dążeniu do wszechstronnego rozwoju Spółki Zarząd kreuje wizję i określa strategię. Strategia ORLEN OIL jest ważnym instrumentem przeprowadzania zmian oraz metodą osiągania wyznaczonych celów.

 
ARKADIUSZ TRELA
Prezes Zarządu

Absolwent Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Pogłębiał swoją wiedzę podczas wielu szkoleń w Polsce oraz międzynarodowych. Ukończył ICAN Strategic Leadership Academy oraz kształcił się między innymi w Darden Graduate School of Business Administration University of Virginia oraz IESE Business School - University of Navarra. Międzynarodowe doświadczenie korporacyjne zdobywał jako Country Manager Philip Morris Latvia i jako Dyrektor Marketingu oraz Dyrektor Zarządzający Bacardi-Martini Polska. Posiada ​ponad 20-letnim doświadczenie w obszarze zarządzania strategicznego zarówno zarządzając bezpośrednio różnorodnymi organizacjami międzynarodowymi jak i realizując wielopłaszczyznowe projekty doradcze. Ekspert w budowaniu i realizacji strategii, modelowaniu biznesowym oraz zarządzaniu obszarami komercyjnymi. Posiada także duże doświadczenie jako członek zarządu spółek prawa handlowego. Od 15 maja 2024 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu ORLEN OIL Sp. z o.o.

JANUSZ FUDAŁA 
JACEK ŚWITAŁA
Członek Zarządu ds. Finansowych

Absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Doktor nauk ekonomicznych w zakresie ekonomii - pracę doktorską obronił w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Posiada dyplomy studiów podyplomowych z zakresu prawa gospodarczego, controllingu finansowego oraz samorządu i administracji. Posiada certyfikat audytora wewnętrznego Ministerstwa Finansów. Absolwent Postgraduate Study in Management realizowanych przez Krakowską Szkołę Wyższą oraz University of Bedfordshire (Business School of Luton). Absolwent studiów menedżerskich Master of Business Administration. Od 2004 roku związany z branżą konsultingową, pełnił obowiązki prezesa zarządu spółki Eurofin – doradztwo i szkolenia. Ekspert w zakresie analiz opłacalności projektów inwestycyjnych. W latach 2017-2018 szef controllingu w jednej ze spółek Grupy Tauron.Od 10 grudnia 2018 pełni funkcję Członka Zarządu ds. finansowych Orlen Oil Sp. z o.o. 

 
PAWEŁ STAWARZ
Członek Zarządu

Absolwent Wydziału Paliw i Energii Akademii Górniczo Hutniczej o specjalności Technologia Chemiczna oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach Wydział Zarządzania. Ponad 20 lat związany z przemysłem naftowym, w latach 2000 do 2008 roku pracował na stanowisku Głównego Technologa ORLEN OIL Sp. z o.o. Od 2008 roku nieprzerwanie pracuje w zarządach spółek prawa handlowego, specjalizuje się w zarządzaniu produkcją i inwestycjami oraz w technologii i R&D. W latach 2008-2017 roku w ramach unii personalnej pełnił funkcję Prezesa Zarządu oraz Członka Zarządu w spółkach z GK ORLEN; Rafinerii Trzebini S.A. oraz Rafinerii Jedlicze S.A. Na jego koncie znajduje się między innymi pomyślna restrukturyzacja finansowo operacyjna Fabryki Parafin Naftowax Sp. z o.o., oraz konsolidacja południowych aktywów rafineryjnych Grupy ORLEN S.A. tj Rafinerii Jedlicze i Rafinerii Trzebinia w podmiot pod nazwą ORLEN Południe S.A. Ostatnie 6 lat pełnił funkcje Członka Zarządu ds. Operacji i eksploatacji Grupy CTL Logistics , jednocześnie zasiadając w zarządach spółek zależnych z grupy CTL zajmujących się obsługą bocznic oraz budownictwem kolejowym. Od 16 maja 2024 roku pełni funkcję Członka Zarządu ORLEN OIL Sp. z o.o.

 
Kontakt:
Adres: ORLEN OIL Sp. z o.o.
ul. Elbląska 135
80-718 Gdańsk
Telefon: +48 12 665 55 55
E-mail: centrala@orlenoil.pl
​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​
 
 

Marki Grupy ORLEN