Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Oleje biodegradowalne ORLEN Oil ze znakiem ekologicznym UE (EU Ecolabel)

06-08-2015  Polskie Centrum Badań i Certyfikacji przyznało spółce ORLEN Oil pierwszą w Polsce licencję European Ecolabel dla środków smarowych. Oficjalne wyróżnienie zostało wprowadzone przez Unię Europejską w 1992 r. i świadczy o ograniczonym poziomie wpływu na środowisko oznaczonych produktów.


EU Ecolabel stanowi informację o określonym podejściu firmy do środowiska i jego ochrony oraz jest potwierdzeniem spełnienia rygorystycznych wymagań, stosowanych w całej Unii Europejskiej.
Ochrona środowiska oraz zmieniające się wymagania eksploatacyjne maszyn i urządzeń przemysłowych to wyzwania dla producentów olejów i środków smarowych. ORLEN Oil zawsze stara się wychodzić naprzeciw tym oczekiwaniom. Dlatego w efekcie długofalowej współpracy naszych ekspertów z ośrodkami naukowo-badawczymi powstały Oleje Hydrol BIO. Stworzone na bazie syntetycznych estrów i naturalnych trójglicerydów mogą być stosowane tam, gdzie ochrona środowiska pozostaje kwestią szczególnie istotną – w rezerwatach, parkach narodowych, uzdrowiskach oraz w pobliżu wód powierzchniowych – podkreślił Marcin Gralewski, Prezes Zarządu ORLEN Oil.


Wyróżnienie w zakresie ochrony środowiska, przyznane ORLEN Oil przez niezależną jednostkę, stanowi o przewadze konkurencyjnej spółki i może przyczynić się do wzrostu zainteresowania potencjalnych klientów. Opatrzenie olejów HYDROL BIO HEES EL 46 oraz HYDROL BIO HETG EL 46 europejskim oznaczeniem stanowi bowiem gwarancję jakości dostarczanych wyrobów. Ułatwia również identyfikację wyrobów spełniających rygorystyczne wymagania środowiskowe. Oleje ORLEN Oil charakteryzuje niska toksyczność, duży potencjał biodegradacji na poziomie > 90 % (m/m), a także duża zawartość surowców odnawialnych na poziomie > 80 % (m/m). 

 

Dodatkowych informacji o Orlen Oil oraz produktach udziela:
Justyna Janawa, kierownik PR, tel. 12 66 55 514, 601 565 235, e-mail: justyna.janawa@orlenoil.pl

 

« powrót

 
 
 
 
 

Marki Grupy ORLEN