Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
PLATINUM ULTOR Driving School

26-05-2015  Aktualności

Ruszył program PLATINUM ULTOR DRVINIG SCHOOL realizowany ze Szkołą Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks. Program składa się z cyklu szkoleń, które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach oraz podnoszenie świadomości oszczędnego użytkowania pojazdu. Pierwsze kursy dla wybranych klientów ORLEN Oil odbyły się w dniach 25-27 maja w Młochowie, w siedzibie Volvo Group Trucks Poland.

2015.05_m.png2015.06_m.png
 Bezpieczne prowadzenie pojazdu w połączeniu ze świadomym użytkowaniem przekłada się na ekonomikę jazdy i pozwala obniżać zużycie paliwa nawet do 10%.  W obliczu wzrastającej koncentracji uwagi na kosztach prowadzenia biznesu transportowego, bezpieczeństwo i podnoszenie umiejętności kierowców zyskuje nowy wymiar. 

 „Program PLATINUM ULTOR Driving School skierowany jest do właścicieli baz transportowych, którzy chcą zwiększyć świadomość bezpieczeństwa swoich kierowców, podnieść ich zawodowe kompetencje oraz obniżyć zużycie paliwa. Udział w szkoleniu jest premią za dokonywanie zakupu produktów z linii olejów PLATINUM ULTOR.” – mówi Paweł Wiktor, kierownik produktu odpowiedzialny za segment olejów do samochodów ciężarowych w ORLEN Oil.

Program szkolenia dla kierowców zawodowych PLATINUM ULTOR DRVINIG SCHOOL obejmuje teorię i ćwiczenia praktyczne z jazdy bezpiecznej i ekonomicznej. Uczestnicy szkolenia w jego pierwszej części pogłębiają wiedzę teoretyczną o technice jazdy, aspektach bezpieczeństwa i ekonomiki paliwowej, a także innowacyjnych rozwiązaniach zastosowanych w samochodach ciężarowych Volvo, przyczyniających się do zwiększenia bezpieczeństwa i oszczędności paliwa.


Drugim etapem szkolenia jest jazda zestawem składającym się z ciągnika siodłowego Volvo FH o mocy 500 KM oraz załadowanej naczepy, o wadze łącznej 39 t. Każdy z kierowców pokonuje wyznaczony odcinek drogi o długości 36 km w zadanym limicie czasu. Przejazdy te podlegają ocenie konkursowej – najlepszy wynik zużycia paliwa z trzech dni szkoleń w danym miesiącu kwalifikuje uczestnika do turnieju głównego w grudniu br.

- „Wyniki przejazdów w czasie pierwszych trzech szkoleń potwierdzają wysoki poziom umiejętności uczestników. Trasa przejazdu przebiega wymagającym fragmentem drogi krajowej nr 8  w typowym dla tego odcinka, gęstym ruchu drogowym, mając na swej drodze trzy skrzyżowania ze światłami. Wyniki zużycia paliwa na poziomie 22,4 l/100 wskazuje na idealne połączenie doskonałego kierowcy z oszczędnym samochodem ciężarowym Volvo, szczególnie, że uczestnicy szkolenia na co dzień często prowadzą inne marki.” – podsumowuje Mariusz Kowalski, Team Leader ds. Rozwiązań Bizesowych Volvo Group Trucks Poland.

Do końca tego roku odbędzie się jeszcze 12 szkoleń, w każdym uczestniczy jednocześnie 6 kierowców. Uczestnik, który osiągnie najniższe całkowite zużycie paliwa podczas szkolenia w danym miesiącu wyjedzie na turniej główny, zaplanowany na grudzień br, w którym nagrodą główną jest zwiedzanie fabryki Volvo Trucks w Szwecji.

 

Zobacz szczegóły na http://www.szkolaultor.pl/


« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN