Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
ROLNICTWO
Rolnictwo postrzegane jest obecnie jako prężna i szybko rozwijająca się gałąź przemysłu. By osiągnąć wyższe plony i uprawiać wielkie areały, potrzebne są nowoczesne bezawaryjne urządzenia. Następuje więc sukcesywna wymiana parku maszynowego na nowoczesne i wydajne urządzenia.
 
Postępujący rozwój maszyn rolniczych wymusza na producentach środków smarnych udoskonalenie istniejących i tworzenie nowych produktów smarnych. W przypadku olejów silnikowych, przekładniowych i wielofunkcyjnych zmiany zachodzą bardzo szybko. W zasadzie każda nowa linia ciągników rolniczych czy innego rodzaju maszyn wymaga zastosowania specyficznego oleju przekładniowego lub silnikowego, nie dającego się zastąpić innym olejem o innej specyfikacji. Głęboko postępujące zmiany w rolnictwie są inspiracją do rozwoju oferty dla sprzętu rolniczego. Dostosowanie produktów do oczekiwań rolników, ich dostępność oraz jakość potwierdzona przez wiodących producentów nowoczesnych ciągników i maszyn rolniczych, stanowią atut oferty ORLEN OIL.
 
Obecnie ORLEN OIL  angażuje się w coraz większą liczbę projektów badawczo-eksploatacyjnych, mających na celu dobranie najlepszego dla danego urządzenia środka smarnego. Zgodnie z współczesnymi założeniami, olej jest elementem konstrukcyjnym silnika bądź układu przeniesienia mocy napędu. Można więc przyjąć, że współpraca ośrodków badawczo-rozwojowych producentów sprzętu i producentów środków smarnych warunkuje tworzenie wytrzymałych i bezawaryjnych konstrukcji.
 
​​
 
 

Marki Grupy ORLEN