Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Warszawskie i krakowskie autobusy jeżdżą na oleju Platinum Ultor

07-03-2016  Aktualności przemysłowe

Największe w Polsce pod względem wielkości taboru Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Krakowie stosują oleje ORLEN Oil. Platinum Ultor Progress 10W-40 to olej wyprodukowany w technologii „low SAPS”, gwarantujący możliwość zastosowania w pojazdach wymagających niskoemisyjnych środków smarnych.

Flota MPK Kraków, licząca około 500 nowoczesnych autobusów, każdego dnia pokonuje tysiące kilometrów w ruchu miejskim w wymagających warunkach pracy dla silnika. Jazda w ruchu miejskim, typu "stop-go" to wyzwanie dla oleju który ma zapewnić odpowiednie smarowanie silnika oraz maksymalna ochronę jednostki napędowej.

Z kolei stołeczna flota to ponad 1 300 niskopodłogowych autobusów różnych marek, także z najnowocześniejszymi pojazdami spełniającymi rygorystyczne normy emisji spalin Euro 6 i Euro 5. 

Stosowany w autobusach MZA Warszawa oraz MPK Kraków olej Platinum Ultor Progress 10W-40 to nowoczesny, w pełni syntetyczny olej silnikowy, odpowiedni także do autobusów zasilanych gazem CNG, które wchodzą w skład taboru MZA w Warszawie.

Produkty z linii Platinum Ultor zapewniają wymierne korzyści ekonomiczne dzięki znacznej redukcji zużycia paliwa. Pozwalają na maksymalne wydłużenie przebiegów między wymianami oleju oraz zwiększenie żywotności części silnika, co dla intensywnie eksploatowanych autobusów miejskich jest bardzo istotne.

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN