Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Polski w Motocrossie – Olsztyn

23-06-2016  

​W najbliższy i w dodatku pierwszy wakacyjny weekend tj. 25-26.06.2016 na torze przy ul. Lubelskiej w Olsztynie odbędą się Mistrzostwa Europy w klasach EMX 65 i EMX85 oraz w klasie EMX Open. Przy okazji europejskich wyścigów pojadą również zawodnicy Mistrzostw Polski z klas MX65 i MX85. Najmłodsi polscy zawodnicy, zaraz po rozdaniu świadectw, będą mieli okazję do potwierdzenia swoich umiejętności - tym razem sportowych i to z najszybszymi zawodnikami Europy strefy północno-wschodniej.

W klasie EMX Open ( ME) pojadą zawodnicy na najmocniejszych motocyklach, aby walczyć o punkty w kwalifikacji Mistrzostw Europy. Na listach zgłoszeń widnieją zawodnicy z takich krajów jak Ukraina, Białoruś, Estonia, Litwa, Łotwa, Rosja, Czechy, Słowacja czy Chorwacja. Polscy kibice też będą usatysfakcjonowani, bo na listach jest sporo „naszych”.

W sobotę odbędą się treningi zakończone wyścigami kwalifikacyjnymi, których start przewidziano o godz. 15:00. W niedzielę pierwsze starty do wyścigów finałowych zaplanowano na godz. 12:30.

Szczegółowy HARMONOGRAM i informacje dotyczące ME w Olsztynie:
http://www.pzm.pl/pliki/zg/samochody/sr_emx_65_85_emx_open_olsztyn_1.pdf

Zapraszamy wszystkich kibiców i miłośników sportów motorowych!

Motocrossowe Mistrzostwa Polski wspiera strategiczny partner PKN ORLEN. Fundatorem nagród dla zawodników – oleju Platinum Rider jest Orlen Oil. Szczegółowe informacje dotyczące ORLEN MX Mistrzostw Polski są dostępne na: facebook.com/ORLENMXMP.

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN