Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Mistrzostwa Polski w Motocrossie ORLEN MX MP, Puchar MACEC

17-06-2016  

​W najbliższy weekend w Głogowie na Torze „Górków” odbędzie się kolejna runda Motocrossowych Mistrzostw Polski. Organizatorem imprezy z cyklu ORLEN MX MP jest Automobilklub Głogów, a partnerem strategicznym PKN ORLEN.

Mistrzostwa Polski w Motocrossie wracają po kilku latach na tor do Głogowa, w którym zawsze można było liczyć na rzesze kibiców i wyjątkową atmosferę. W sobotę zaplanowano starty klas MX2, MX Masters i MX Kobiet, w którym wystartuje Ola Kowalik, ambasadorka olejów Platinum Rider.  „Jak zwykle jestem bardzo pozytywnie nastawiona do najbliższego wyścigu. Mistrzostwa Polski w Motocrossie to niesamowita możliwość sprawdzenia swoich umiejętności oraz podpatrzenia innych zawodniczek w trakcie rywalizacji. Jest to dla mnie cenne doświadczenie.” – wspomina Ola Kowalik. Ola do tej pory ma na swoim koncie wicemistrzostwo Strefy Zachodniej w Motocrossie z 2013 roku oraz Mistrzostwo Okręgu Poznańskiego 2013.
W niedzielę kibice będą mogli podziwiać wyścigi klas MX2 Junior, MX Open, MX Quad oraz wyścig klasy amatorskich. Najlepsi zawodnicy z licencją B, C i „Amator” pojadą w wyścigu z handicapem czasowym o Puchar Głogowa. Zawody w Głogowie są jednocześnie rundą Pucharu MACEC – cyklu pucharowego organizowanego przez Stowarzyszenie Motocyklowe Krajów Europy Środkowej, dlatego na starcie w wyścigach pojawią się również zawodnicy z zagranicy. W sobotę, o godz. 10.30 rozpoczną się treningi zawodników klasy MX2, a pierwsze starty o godz. 14.00. W niedzielę o godz. 9.00 na trening wyjadą zawodnicy klasy MX2 Junior, a start do pierwszego wyścigu zaplanowano na godz. 12.30.
Kibiców, tym razem z województwa dolnośląskiego i nie tylko, czekają emocje na najwyższym poziomie.


Motocrossowe Mistrzostwa Polski wspiera strategiczny partner PKN ORLEN . Szczegółowe informacje dotyczące ORLEN MX Mistrzostw Polski są dostępne na: www.facebook.com/ORLENMXMP

Szczegółowy harmonogram zawodów dostępny jest na stronie PZM:

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN