Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Cieszyn areną zmagań europejskiego motocrossu

16-05-2016  

W najbliższy weekend tj. 21 – 22.05.2016, na tor w Cieszynie zjadą się najlepsi zawodnicy Europy z klas EMX 65 i EMX85. Ważnym wydarzeniem będzie również pierwsza i jedyna runda Pucharu Europy Kobiet, w którym udział weźmie Aleksandra Kowalik, ambasadorka Platinum Rider.


Aleksandra_Kowalik_zdjecie_1.jpg
.

Cykl Mistrzostw Europy EMX65 i EMX85 rozgrywanych m.in. w Polsce obejmuje zawodników ze strefy północno-wschodniej Europy. Zgłoszono do klasy EMX65 aż 45 zawodników a w klasie EMX85 32 zawodników z takich krajów jak Estonia, Litwa, Łotwa, Ukraina, Białoruś, Rosja i oczywiście Polska.


Do klasy Pucharu Europy Kobiet zgłosiło się aż 60 zawodniczek z całej Europy od Hiszpanii po wschodnie części Europy. Liczymy na start Oli Kowalik, ambasadorki Platinum Rider, która od kilku lat szlifuje swoje umiejętności i ma zamiar dobrze wykorzystać wiedzę doświadczonych nauczycieli na torze w Cieszynie.

-„Nabieram coraz większego doświadczenia i pewności na torach podczas tegorocznych motocrossowych mistrzostw Polski. Nie mogę doczekać się startu w Cieszynie, gdzie będę miała możliwość poznania oraz podpatrzenia jazdy jednych z najlepszych zawodniczek z całego świata. Do zawodów przygotowywaliśmy motocykl i zawieszenie stricte pod moje gabaryty, dzięki czemu motocykl świetnie zaczął ze mną współpracować, a jazda nim stała się jeszcze większą przyjemnością. Nadal ciężko pracuję nad kondycją oraz wytrzymałością, ale to właśnie w tym sporcie kocham najbardziej – pokonywanie własnych barier” – dodaje Ola.

 Aleksandra_Kowalik_zdjecie_2.jpg
 

 

 
W sobotę treningi rozpoczną się od godz. 9.00 . Od 11.35 rozpoczną się treningi kwalifikacyjne, a po nich wyścigi kwalifikacyjne.

Start do pierwszego wyścigu EMX Women zaplanowano w sobotę o godz.16.15.
W niedzielę treningi rozpoczną się o godz. 9.15, a pierwsze starty o godz. 12.30.
Motocrossowe Mistrzostwa Polski wspiera PKN ORLEN.Szczegółowy harmonogram ME i Pucharu Europy Kobiet


Szczegółowe informacje dotyczące ORLEN MX Mistrzostw Polski są dostępne na: http://facebook.com/ORLENMXMP

 
 

 

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN