Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Linia PLATINUM ULTOR NEO GUARD
baner_www.jpg  

NEO GUARD – NAJNOWSZA TECHNOLOGIA OLEJÓW SILNIKOWYCH PLATINUM ULTOR PRZEZNACZONYCH DO SAMOCHODÓW CIĘŻAROWYCH

W ramach programu badawczo-rozwojowego PLATINUM ULTOR ACTIVATION, wdrożyliśmy do gamy olejów PLATINUM ULTOR nową technologię NEO GUARD. Jest to technologia, która została opracowana w celu utrzymania czystości oraz zabezpieczenia silników wysoko obciążonych. Technologia ta jest wynikiem współpracy specjalistów Działu Badań i Rozwoju ORLEN OIL oraz światowych producentów komponentów do produkcji olejów na świecie. 

Technologia NEO GUARD pozwala na utrzymanie floty w ruchu, dzięki:

  • Zachowaniu czystości silnika​
  • Zwiększonej ochronie silnika przed zużyciem ściernym
  • Wydłużeniu interwału serwisu olejowego
  • Aprobatom OEM
CZYSTOŚĆ SILNIKA

Oleje PLATINUM ULTOR z technologią NEO GUARD zapewniają zachowanie czystości silnika. Oczywiście nie mówimy tu o zewnętrznych częściach silnika, ale o bardzo ważnych, wewnętrznych i ruchomych elementach. Dlaczego jest to ważne? Wewnętrznych części si​lnika przecież nigdy nie widać. Z punktu widzenia niezawodności i wydajności czystość wnętrza silnika jest nieodzowna.

W silniku podczas procesu spalania tworzą się szkodliwe osady i cząstki sadzy, które mogą uszkodzić jednostkę napędową, jeśli pozostawi się je bez kontroli. Sadza, mająca tendencję do tworzenia większych cząstek w procesie zwanym aglomeracją, może być niezwykle szkodliwa dla silnika. Te większe cząstki często zawierają inne zanieczyszczenia, takie jak opiłki metali, powodując tym samym większe zużycie ścierne i uszkodzenia komponentów silnika. Ponadto powodują one zagęszczanie się oleju, które obniża sprawność pojazdu, prowadzi do potencjalnego niedostatecznego przepływu oleju w silniku, a w konsekwencji może prowadzić do poważnej awarii.

PLATINUM ULTOR z technologią NEO GUARD to specjalnie opracowana linia olejów, zawierająca dodatki dyspergujące i detergenty, zapobiegające tworzeniu się szkodliwych osadów i powstawania aglomeratów sadzy. Gwarantuje to utrzymanie czystości silnika oraz maksymalną wydajność pojazdu.

ryc1.png 
 
 

OCHRONA SILNIKA

Nowoczesny silnik zawiera ponad 70 ruchomych części. Wiele z nich pracuje w trudnych warunkach, takich jak wysokie temperatury i ciśnienie. Zadaniem oleju silnikowego jest zapewnienie skutecznego smarowania tych części w celu uniknięcia nadmiernego zużycia ściernego i kontaktu metalu z metalem.

Kiedy dochodzi do zużycia ściernego, skutki mogą być czasami katastrofalne, nawet niewielkie zużycie może prowadzić do zmniejszenia wydajności silnika i utraty mocy. Na przykład, zużycie krzywki wałka rozrządu prowadzi do zmniejszenia wydajności procesu spalania, co skutkuje pogorszeniem efektywności zużycia paliwa, podczas gdy zużycie głównego łożyska może prowadzić do wycieków oleju, niskiego ciśnienia oleju i awarii silnika.

Linia PLATINUM ULTOR z technologią NEO GUARD została opracowana przy użyciu wysokiej jakości dodatków uszlachetniających i specjalnie dobranego polimeru o wysokiej wydajności w celu zapewnienia lepszej ochrony przed zużyciem ściernym. To szczególne połączenie komponentów zapewnia solidną warstwę ochronną między ruchomymi powierzchniami nawet w ciężkich warunkach pracy. Zaawansowany poziom wydajności ochrony udowodniono podczas intensywnych serii testów. 

ryc2.png


APROBATY OEM

W przypadku nowoczesnych samochodów ciężarowych z silnikiem diesla, których koszt przekracza 100 000 EUR, bardzo ważne jest utrzymanie warunków gwarancji. Często oznacza to zastosowanie komponentów i części, które są oficjalnie zatwierdzone przez producenta pojazdu. Olej silnikowy nie stanowi wyjątku i powinien posiadać oficjalną aprobatę.

Nie wszystkie oleje posiadają oficjalną aprobatę, mimo że producenci mogą twierdzić, że spełniają niektóre z wymogów technicznych. Takie zapewnienie nie zastępuje oficjalnej aprobaty producenta pojazdu. Olej posiadający oficjalną aprobatę przeszedł wszystkie rygorystyczne testy silnikowe oraz spełnia wszystkie wymagania stawiane przez producenta pojazdu.

Oleje PLATINUM ULTOR z technologią NEO GUARD są zatwierdzone przez większość wiodących światowych producentów ciężarówek. Produkt przeszedł zaawansowane testy silnikowe kosztujące wiele milionów Euro, a także szeroko zakrojone i prowadzone w warunkach rzeczywistych badania w terenie, aby zapewnić doskonałą wydajność, udowodnioną ochronę i spokój ducha.

Ważne jest, aby zrozumieć, że właśnie to szczególne połączenie dodatków uszlachetniających, specjalnie dobranego polimeru i oleju bazowego uzyskało oficjalną aprobatę, a zatem zmiana któregokolwiek z tych komponentów spowodowałaby unieważnienie aprobaty.

ryc3.png 

PLATINUM ULTOR z nową technologią NEO GUARD​​​​​
 
 

Marki Grupy ORLEN