Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Pracownicy ORLEN Oil współautorami branżowego Leksykonu

09-03-2017  Informacja prasowa

leksykon-okładka.jpg

Początkiem tego roku ukazał się rynku Leksykon Przetworów Naftowych i Płynów Eksploatacyjnych pod redakcją prof. Wiesława Górskiego.  Wśród jego autorów znajdują się mgr.inż Katarzyna Starzec i mgr.inż Marcin Osika z Działu Badań i Rozwoju ORLEN Oil.


Ukazanie się Leksykonu przetworów naftowych i płynów eksploatacyjnych jest bez wątpienia znaczącym wydarzeniem na rynku wydawnictw technicznych obejmujących tematykę przetwórstwa ropy naftowej i własności produktów naftowych. Cieszę się, że mogłam współtworzyć ten projekt – mówi Katarzyna Starzec Specjalista z Działu Badań i Rozwoju.

Leksykon, zawierający ponad 4000 haseł i definicji pojęć naftowych, pozwala przybliżyć w sposób bardzo przekonujący – nawet dla osób niekoniecznie specjalizujących się w tej tematyce – takie zagadnienia jak: charakterystykę ropy naftowej i jej produktów, technologie przetwórstwa ropy naftowej, procedury dotyczące magazynowania ropy i produktów ropopochodnych, badania laboratoryjne, urządzenia stosowane w procesach przerobu ropy naftowej, a nawet serwisowanie rafinerii – podsumowuje Marcin Osika Kierownik Działu Badań i Rozwoju ORLEN Oil.

Leksykon Przetworów Naftowych i Cieczy Eksploatacyjnych został sfinansowany przez Spółkę ORLEN Oil Sp. z.o.o., co stanowi przykład zaangażowania spółki  w projekty naukowe w dziedzinie przemysłu naftowego.

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN