Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Kuba Przygoński (Orlen Team) zdobywcą Pucharu Świata FIA

11-10-2018

​Kuba Przygoński (Orlen Team) zdobył Puchar Świata FIA w rajdach terenowych w kategorii kierowców samochodów. Sukces przypieczętował zajmując drugie miejsce w zakończonym we wtorek Rajdzie Maroka.

"Wygrywamy Puchar Świata Cross Country FIA 2018! Ogromnie się cieszymy i jesteśmy szczęśliwi z tak ogromnego, naszego wspólnego sukcesu! To był długi i bardzo wymagający dla mnie sezon, ale wiem, że daliśmy z siebie wszystko dlatego dziś stajemy na najwyższym stopniu podium" – powiedział Kuba Przygoński.

Rajd Maroka był dla pilotowanego przez Toma Colsoula polskiego kierowcy niemal formalnością. Jadący Mini Johnem Cooperem Kuba Przygoński wygrał cztery z dziewięciu wcześniejszych eliminacji Pucharu Świata FIA. By sięgnąć po trofeum, wystarczyło dojechać do mety nie oglądając się za siebie. Ostatecznie zajął drugie miejsce.

Kuba jest drugim polskim kierowcą, który zdobył Puchar Świata FIA. W 2013 roku dokonał tego Krzysztof Hołowczyc.